Alig nyugodtak meg a kedélyek a Midnight Sun bizonytalanná vált sorsa miatt, amikor kitört az újabb balhé. Vagy műbalhé. Ez azonban sokkal nagyobb és kényesebb volt az előbbinél. Futótűzként terjedt el a világsajtóban, hogy Stephenie Meyert plágium vádjával perelik, és emiatt elmarad az Újhold befejezéséhez közeledő filmváltozatának bemutatója. Ez volt a legkomolyabb támadás, mely karrierjének eddigi részében érte Stepheine-t. A bulvársajtó heteken át csamcsogott a híren. Ez pedig úgy szólt, hogy egy Heidi Staton nevű lány, aki Steph kollégiumi szobatársa volt a Brigham Young Egyetemen, azt állítja: a Twilight alapötlete tőle származik.
Komoly újságokban komolynak látszó értesülések keringtek heteken át arról, hogy Heidi, a lakótárs, akkoriban novellákat írt, és azok egyikéből csórta el Stephenie a vámpírfiú és a halandó lány szerelmének történetét. Senkinek eszébe se jutott, hogy kételkedjék, pedig Stephenie családi háttere és a szigorú erkölcsök, melyek a mormonok életét irányítják, okot adhattak volna a kételkedésre. De n em. Még a Summit Entertainment produkciós cég, a kt Twilight-film producere is beugrott. Ha csak nem ott találták ki az egész "ügyet" a cég túlbuzgó marketingszakemberei, hogy tovább csigázzák az amúgy sem csekély érdeklődést a november 20-ra kitűzött filmbemutató iránt.
A Summit Enterainment stúdió szóvivője reagált a hírekre. Nyilatkozatában készpénznek vette, hogy Heidi Stanton valójában plágium pert indított a film alapjául szolgáló irodalmi mű szerzője ellen. Ami szért ad okot gyanakvásra, mert nem a hírt, hanem annak filmforgatásra gyakorolt hatását cáfolták. Szó szerint a következőt nyilítkozta a társaság szóvivője: " A produkció jelenleg is zajlik Vancouverben, ahol minden az eredeti tervek szerint halad. Nem történt semmi késlekedés. Annyit közölhetek, hogy minden információ, amit a peres eljárásnak filmünk bemutatására való hatásáról hallani lehetett, hamis."
Tehát a Summit tényként kezeli, hogy prees eljárás folyik a szerző ellen. Csakhogy Stephenie Meyer ellen semmilyen eljárás nem zajlott. Hiszen volt olyan újság is, mely megszólaltatta a pereskedő évfolyamtársát, aki ezt mondta volna: "Őszintén szólva nagyon megrázott, amikor a múlthéten a férjemmel megnéztük a filmet. (Az Alkonyatot -szerk.) Azonnal mondtam, hogy ez az én ötletem volt! Egy ugyanilyen novellát írtam, amikor iskolatársak voltunk, szóval tőlem vette az egészet."
Ugye milyen hitelesen hangzik a történet? Mintha igaz lenne. És a Mexer família nyugodtan megvárja, amíg a bulvársajtó kicsámcsogja magát, majd 2009. április 29.-én adja k a hivatalos cáfolatot, mely szerint Heidi nevű szobatársa enm is létezett!
A cáfolatban Steph nevetséges internetes pletykának nevezi az egész ügyesen felépített történetet. A végén kezdi: senki, semmilyen eljárást nem kezdeményezett a bíróságon. A közepén folytatja: a Brigham Young Egyetemen soha nem tanított az a bizonyos Dr. Peter Benton, akit az állítólagos szobatárs idéz. Végül leszögezi: "Soha nem volt Heidi nevű szobatársam." Ehhez persze nem árt megjegyezni, hogy Steph Húga, Heidi viszont kezdettől részt vett könyveinek meneddzelésében. Ettől megint az a gyanúja támad az embernek, hogy kiválóan megtervezett és felépített marketingakcióról volt csupán szó, melyben a Meyer-klán is vállalt némi szerepet.
Mindez persze belefér az üzleti életének abba a tartományába, melyben a Twilight-féle hatalmas kiadói vállalkozások bonyolódnak. Csak remélni lehet, hogy az igazmondására egyébként nagyon büszke Steph egszer még tisztázza magát ebben a zavaros ügyben. Mely azonban rávilágít arra is, melyről szándékosan is keveset beszélünk. Attól kezdve, hogy Steph könyvei megkezdték nemzetközi diadalútjukat, sok minden történt. Nemcsak Stephenie Meyer lett íróként sokkal profibb, mint aza nő volt, aki 3 évvel korábban pici gyerekei pátyolgatása közben, és mellett bekopogta számítógépébe egy különleges látomásával kapcsolatosfantáziakpeit. A breaking Dawn megjelenésétől a legnagyobb amerikai könyvkiadók és filmtársaságok is érdekeltek voltak a nagy sikerben. Szóval egyre több pénzről volt szó. Ez pedig úgy látszik senkire nem marad hatástalanul.
|